100%

Bezpłatne parkowanie w strefie parkowania i na parkingach miejskich

Informujemy, że od 31 marca 2022 r. ruszyła strefa płatnego parkowania w Ząbkach. Wyrób kartę "Jestem z Ząbek", pobierz bilet  zerowy i parkuj za darmo.  

Instrukcja parkowania za darmo z kartą mieszkańca lub sprawdzenia ważności w jednym z 80 parkomatów jakie staną na terenie strefy i na parkingach:

Aby bezpłatnie parkować w strefie, przypisz numer rejestracyjny pojazdu do użytkownika karty (czynność jednorazowa ważna w okresie obowiązywania karty lub do zmiany numeru rejestracyjnego samochodu:

1) w parkomacie wybierz przyciskiem "taryfa" że chcesz parkować na kartę "Jestem z Ząbek" i zatwierdź wybór;
2) zeskanuj zbliżeniowo nową kartę fizyczną lub zbliż do czytnika optycznego (czerwone światełko) ekran telefonu komórkowego z dedykowany do parkowania  kodem QR w aplikacji mieszkańca
- parkomat wyświetli datę ważności karty i numer rejestracyjny samochodu, o ile go wcześniej wprowadziłeś, 
3) wprowadź lub zmień numer rejestracyjny przypisany do karty, zatwierdź i wydrukuj potwierdzenie  ew. anuluj operację.

Do uczestnika programu Karta Mieszkańca Jestem z Ząbek w jednym czasie może być przypisany tylko jeden numer rejestracyjny. W tym czasie ten pojazd może parkować w obszarze strefy bezpłatnie. W każdej chwili można zmienić numer przypisany do użytkownika karty zgodnie z powyższą procedurą.

Wniosek o wydanie nowej karty można złożyć przez stronę internetową www.jestemzzabek.pl lub osobiście w Urzędzie Miasta (wejście C, parter, pok.17). Zachęcamy do składania wniosków przez Internet. 

Okazanie PIT za rok ubiegły jest niezbędne do wyrobienia lub przedłużenia ważności Karty "Jestem z Ząbek". Przypominamy, że (zielone) karty mieszkańca utraciły ważność z dniem 30 listopada 2020 r. Do bezpłatnych przejazdów w komunikacji i bezpłatnego parkowania upoważniają wyłącznie aktywne karty mieszkańca wydawane na czas określony na podstawie rocznego rozliczenia PIT.

Miejsce

Bezpłatne parkowanie w strefie parkowania i na parkingach miejskich

  • Wielkość obniżki: 100%