Aktualności

Wakacyjne zmiany w ząbkowskiej komunikacji od czwartku 27.06

26.06.2024 r.

rozkłady linii 145, 199, 245 oraz pociągów Kolei Mazowickiech z PKP Ząbki bez zmian.

Okres wakacyjny, to okres w którym zmniejsza się liczba pasażerów komunikacji miejskiej, wielu mieszkańców korzysta z urlopów i wyjazdów w kraju oraz za granicę. Uczniowie odpoczywają od obowiązków szkolnych.  Jak co roku na ten okres kanikuły wprowadzany jest specjalny rozkład jazdy aby dostosować ofertę do mniejszego zapotrzebowania oraz aby pracownicy komunikacji miejskiej również mogli skorzystać z urlopów.  Staramy się aby zmiany wakacyjne były jak najmniej uciążliwe dla naszych mieszkańców, dlatego rozkłady linii autobusowych ZTM układu podstawowego tj. 145, 199 oraz 245, których kursowanie jest współfinansowane przez miasto Ząbki, pozostają bez zmian. Na wakacje nie zmieniają się również rozkłady pociągów Kolei Mazowieckich, z których mieszkańcy Ząbek mogą korzystać w ramach wspólnego biletu ZTM-KM na podstawie atrakcyjnego cenowo Ząbkowskiego Biletu Metropolitalnego (33% dopłaty  do biletu okresowego ważnego w 1 i 2 strefie zakupionego na ważną kartę Jestem z Ząbek).  Zmiany wakacyjne dotyczą tylko układu lokalnych linii dowozowych - popularnych Ząbkobusów.  Mniej autobusów ZTM będzie kursowało ul. Radzymińską wz. z zawieszeniem linii na okres wakacji linii 340 wz. z decyzją podjętą w tym zakresie przez miasto Marki i ZTM. 

Informujemy, że od dnia 27 czerwca (czwartek) na liniach Ząbki-1, Ząbki-3 oraz Ząbki-2M i 4M zostaną wprowadzone  rozkłady na okres wakacji, ze zmniejszoną liczbą kursów. Linia Ząbki-4M będzie miała przerwę w kursowania w ciągu dnia roboczego.

W związku z warunkami dotyczącymi korzystania z pętli Metra Trocka oraz z  przystanków w Warszawie,  w celu koordynacji z kolejnym pociągiem oraz umożliwienia przesiadki z linii Ząbki-1, wybrane kursy linii Ząbki-2M oraz Ząbki-4M będą realizowane dodatkowym kilkuminutowym postojem na przystanku Powstańców Park 02 (przed wyjazdem do Rembertowa), na tabliczkach przystankowych takie kursy są oznaczone literką "L" . Postoje te są oznaczone w rozkładzie na tabelarycznym szaro. W rozkładzie wakacyjnym dla dni roboczych nie ma już postojów wyrównawczych na powrocie z Rembertowa (były realizowane na przystankach Andersena 01 i 02). Rozkład wakacyjny linii ząbkowskich będzie obowiązywał do 1 września o ile nie zajdą jakieś zmiany obecnie nieplanowane. 

Rozkłady są dostępne na stronie miasta w zakładce "Komunikacja" i w godzinach wieczornych zawisną na przystankach.