Aktualności

Zamknięcie ul. Stefczyka od poniedziałku 09.10 - linia 199 pojedzie objazdem

08.10.2023 r.

Zmiana rozkładu linii 199

Trwają prace związane z budową ul. Gajowej i przebudową ul. Stefczyka gdzie powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Od poniedziałku 9 października rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Gajowej i Stefczyka, ul. Stefczyka będzie nieprzejezdna, w związku z tym autobusy linii 199 jadące w kierunku metra (krańca Bródno - Pogrodzie) zostaną skierowane na trasę objazdu. 

Trasa linii 199 w kierunku Rembertowa pozostaje bez zmian. Utrudnienia na ul. Stefczyka potrwają ok. miesiąca.

Komunikat WTP (ZTM) dotyczący wprowadzanych zmian 

W związku z przebudową ulicy F. Stefczyka w Ząbkach i jej zamknięciem w rejonie skrzyżowania z ulicą Gajową od dnia 9 października 2023 r. (poniedziałek) do odwołania autobusy linii 199 zostają skierowane na trasę objazdową:

tylko w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE:
REMBERTÓW-STRZELNICA – … – Zielonka: Piłsudskiego – Ząbki: Szwoleżerów – R. Żbikowskiego – Powstańców – gen. S. Maczka – Kosynierów – Gajowa – W. Sikorskiego – Kwiatowa – … – BRÓDNO-PODGRODZIE.

Trasa w przeciwnym kierunku nie ulega zmianie.

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków: ZIELENIECKA 01, PUŁASKIEGO 01 (nadal będzie funkcjonować dla N62).

Uruchomione zostaną przystanki zastępcze:

  • POWSTAŃCÓW-PARK 51 [01] zlokalizowany w zatoce przy ulicy Powstańców za rondem u zbiegu ulic Powstańców i R. Żbikowskiego w kierunku ulicy gen. S. Maczka, obowiązujący jako stały dla linii 199 w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE.
  • KOSYNIERÓW 54 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy gen. S. Maczka przed skrzyżowaniem z ulicą Szwoleżerów w kierunku ulicy Gajowej, obowiązujący jako stały dla linii 199 i 245 w kierunku krańców BRÓDNO-PODGRODZIE / MACZKA.
  • GAJOWA 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Sikorskiego za rondem u zbiegu ulic Gajowej, Sosnowej i Sikorskiego w kierunku ulicy Kwiatowej, obowiązujący jako stały dla linii 199 w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE.

Jednocześnie zmieniony zostanie rozkład jazdy linii 199.