Aktualności

Budujemy kolektor i poprawimy bezpieczeństwo na ul. Wolności

10.07.2023 r.

od 11 lipca (wtorek) ul. Wolności jeździmy w jednym kierunku

Rozwiązujemy problem z wodami opadowymi w północnych Ząbkach. Na ul. Wolności powstanie nowy wylot kanalizacji deszczowej z Ząbek. W tym celu musimy zostać zbudowany nowy kanał deszczowy, zbiornik do retencjonowania wód opadowych, nowa pompownia. Zostanie również przebudowany rów wzdłuż ul. Radzymińskiej. Ponadto poprawimy bezpieczeństwo na ul. Wolności, zostanie przebudowane skrzyżowanie z ul. Piotra Skargi – będzie tam wyniesione skrzyżowanie. Najstarsza część ul. Wolności zyska nową nawierzchnię.

Firma WOD-KAN-BRUK Sp. z o.o. poinformowała, że od 11 lipca (wtorek) rozpoczyna prace na ul. Wolności i tego dnia ok. godziny 6:00 zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu dla I etapu prowadzonych prac.

I etap czasowej organizacji ruchu zakłada wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Wolności na odcinku od ul. Wyszyńskiego (11 Listopada) do skrzyżowania z ul. Drewnicką. Na tym odcinku możliwa będzie j azda tylko w kierunku ul. Drewnickiej (Radzymińskiej). Odcinek Radzymińska – Drewnicka pozostanie dwukierunkowy. Na skrzyżowaniu ul. Wolności z ul. Drewnicką zostanie wprowadzone tzw. „ łamane pierwszeństwo przejazdu”, samochody jadące od ul. Narutowicza w kierunku Radzymińskie nie będą miały pierwszeństwa.

Zakres prac będzie wiązał się również z utrudnieniami na drodze serwisowej wzdłuż ul. Radzymińskiej. Będziemy informować o kolejnych etapach prac i nowych utrudnieniach.

Prace na ul. Wolności powinny zakończyć się do końca września.

Zmiany w komunikacji miejskiej - ZĄBKI-2 pojedzie objazdem 

W związku z wprowadzoną czasową organizacją ruchu zostanie zmodyfikowana trasa linii „Ząbki-2” w kierunku krańca Andersena/Żbikowskiego. Za przystankiem Wolności 03, pojedzie trasą objazdową ulicami: Drewnicką, Kochanowskiego, Budkiewicza, do ul. 11 Listopada gdzie od przystanku Tetmajera wróci na stałą trasę.

Na trasie objazdu autobus Ząbki-2 zatrzyma się na przystankach: Drewnicka 01 oraz tymczasowym Narutowicza 91 na ul. Budkiewicza przy ul. Nartutowicza.

oraz zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanku Piotra Skargi 01, pasażerowie powinni korzystać z pobliskiego tymczasowego przystanku Narutowicza 91 na ul. Budkiewicza.

W związku z objazdem wprowadza się korektę rozkładu jazdy linii Ząbki-2 Skorygowane będą godziny odjazdów na przystankach CH Marki, Wolności 03, dodane do rozkładu przystanki Drewnicka 01 i Narutowicza 91. Czasy odjazdów z pozostałych przystanków pozostają bez zmian.