Aktualności

Aplikacja mieszkańca "Karta Mieszkańca Jestem z Ząbek" dostępna również dla użytkowników telefonów Huawei

01.04.2022 r.

Najnowsza wersja aplikacji mieszkańca Karta Mieszkańca Jestem z Ząbek ver. 1.0.7 jest dostępna również dla użytkowników telefonów Huawei.  

 Aplikacje są dostępne bezpłatnie pobrania w sklepach Google Play,  App Store oraz AppGallery

	 Jestem z Ząbek Karta Mieszkańca    Karta Mieszkańca   

Najnowsza wersja aplikacji jest dostosowana do lepszej współpracy z parkomatami  W nowej wersji został dodany dedykowany parkomatom dodatkowy kod QR. 

    

 

 

Pierwszą czynnością po zainstalowaniu aplikacji w telefonie jest zalogowanie się, aby aplikacja mogła uzyskać dostęp do systemu karty mieszkańca. Dane logowania są dokładnie takie same jakimi logujesz się do swojego konta na stronie www.jestemzzabek.pl/ . Loginem może być adres email lub numer telefonu komórkowego – w zależności jakie dane zostały wprowadzone przy rejestracji.

Jeśli wcześniej nie logowałeś się na swoje konto na stronie jestemzzabek.pl to zrób to przed skorzystaniem z aplikacji w celu akceptacji dodatkowych zgód,  Jeśli wnioskowałeś o kartę mieszkańca na wniosku papierowym, twoje konto w systemie z przypisanymi uprawnieniami już istnieje, nie należy tworzyć kolejnego. Twoim loginem do systemu jest adres email lub numer telefonu jaki podałeś na wniosku, a hasło nikomu nie znane stanowi losowy ciąg znaków. Ustaw własne hasło korzystając z opcji resetu hasła. Po pierwszym poprawnym logowaniu na stronie https://jestemzzabek.pl/logowanie, możesz zalogować się i korzystać z karty w aplikacji mieszkańca.

ekran logowania do aplikacji

 Po zalogowaniu widzimy ekran główny aplikacji mieszkańca, najistotniejszymi opcjami są Moja wirtualna karta oraz mechanizm generowania jednorazowego 5 cyfrowego kodu potwierdzenia (ten kod lub odpowiadający mu kod QR wykorzystujemy do przypisania numeru rejestracyjnego w parkomacie).

  

 

 

Ponadto aplikacja zapewnia dostęp do zakładek i informacji, które są dostępne na stronie www.jestemzzabek.pl:  Aktualności oraz Katalog Zniżek i Wydarzenia Partnerów Programu. Będziemy mieli również informacje o stanie punktów w programach lojalnościowych poszczególnych partnerów. W okresie przejściowym tj. do 30 września korzystamy ze zniżek jak dotychczas i w zakładkach katalog zniżek i wydarzenia jest na razie pusto. W miarę przyłączania się kolejnych partnerów do nowego systemu karty  zakładki Katalog Zniżek, Wydarzenia i programy lojalnościowe zaczną się wypełniać.

Zakładka Moja Karta Wirtualna

Karta mieszkańca w formie wirtualnej jest personalizowana tzn. może posługiwać się nią tylko osoba, której została udostępniona. Podobnie jak kartą plastikową (fizyczną). Karta wirtualna posiada indywidualny, 7 cyfrowy numer, dzięki któremu użytkownik karty jest identyfikowany w systemie. Numery karty wirtualnej i plastikowej tej samej osoby są różne !  Aby karta wirtualna była dostępna (widoczna w aplikacji), wcześniej musimy złożyć wniosek o dołączenie do programu (w formie internetowej przez portal jestemzzabek.pl lub papierowej w urzędzie) i ten wniosek musi zostać zaakceptowany, po tym, jak wcześniej urzędnik potwierdzi naszą tożsamość oraz fakt, że rozliczyliśmy roczny PIT za 2019 r. ze wskazaniem miejsca zamieszkania w Ząbkach oraz nasze dane i fotografia zostaną wprowadzone do systemu. Z aplikacji mogą korzystać również dzieci dołączone do konta jednego z rodziców. To rodzic decyduje od kiedy będą mogły to robić ustawiając im login i hasło w zakładce "Moja Rodzina" na swoim koncie w oportalu jestemzzabek.pl. 

Po wejściu w zakładkę Moja Karta wyświetla się fotografia Uczestnika Programu Karty Mieszkańca, jego imię oraz data ważności uprawnienia.

Poniżej jest kod QR, który można przełączyć na kod kresowy oraz 7 cyfrowy  numer karty. Kod kreskowy umożliwia odczyt numeru karty bezpośrednio do aplikacji www Partnera starszymi czytnikami kodów kreskowych, które nie czytają kodów dwuwymiarowych QR.

Aplikacja może również nadać swój numer transmisją krótkiego zasięgu NFC, jednak aby z tego skorzystać telefon musi mieć funkcję NFC, która obsługuje TAG „Mifare Classic” i transmisja NFC musi być w telefonie włączona. Funkcja NFC będzie miała zastosowanie np.  przy korzystaniu z karty wirtualnej do otwierania szlabanu w parkingu podziemnym